Futsal a sálová kopaná

FC Hřbitov Vamberk, který byl založen v roce 1984 a jehož základ tvořili žáci vamberecké základní školy, se od roku 1992 pravidelně účastnil soutěží v sálové kopané pořádané v Opočenském SOU, ve kterých nastupovala také generace velmi kvalitních hráčů velkého fotbalu např. I. Ulich, A. Valášek, P. Sixta a další druholigoví a divizní hráči. O vysoké úrovni této soutěže svědčilo i to, že Real Dobruška se v těchto letech opakovaně objevoval na předních příčkách jak v celostátní soutěži, tak i v pohárech. Po ukončení pronájmu haly v Opočně se v rychnovském okrese nenašla žádná jiná sportovní hala vhodná pro sálový fotbal a mužstva byla nucena se přesunout do pardubické a náchodské oblasti. Tak to udělal i FC Hřbitov, protože od té doby se na Rychnovsku soutěže v sálové a malé kopané nepořádají.

V sezóně 2005/2006 za náš klub nastupovaly dokonce dva týmy – jedno v soutěži sálové kopané a druhé ve futsalové okresní soutěži. Ohromného sportovního a organizačního úspěchu dosáhlo mužstvo sálové kopané. V kvalifikaci do celostátní ligy, kterou FC Hřbitov pořádal v rokytnické sportovní hale, si vybojovalo postup mezi elitu, což bylo také vyvrcholení manažerské a trenérské práce pana L. Martina. Bohužel se do našeho malého městečka v podhůří Orlických hor nejvyšší soutěž. přivést nepodařilo. Pro nezájem hráčů, kteří hrají taky velký fotbal, se klub účasti v lize vzdal.

Od sezóny 2006/2007 má náš klub pouze jedno futsalové mužstvo, které v Okresním přeboru Futsal FIFA – Náchod obsadilo velice pěkné 5. místo. Rád bych poděkoval za podporu TJ Baník Vamberk, za který je náš klub registrován, a zároveň mé poděkování patří městu Vamberk a správě sportovních zařízení za možnost využití prostorů sportovní haly a fotbalového stadionu.

V roce 2009 se náš klub dočká 25. výročí činnosti a pevně věřím, že ve zdraví a důstojně oslavíme další sportovní úspěchy.

Soupiska FC Hřbitov Vamberk:
brankář: V. Vaněček, hráči: R. Páral, L. Páral, J. Jehlička, J. Stárek, M. Šveidler, J. Kosek, L. Pazourek, M. Jakubec, M. Olšavský, A. Obst, P. Jusko, M. Zaňka, J. Handa.fc_hrbitov_vamberk