Hlášení městského rozhlasu dne 18. a 19.03.2020

Vážení spoluobčané, Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou kriticky potřebuje roušky. Prosíme, pomozme jim je dodat co nejdříve. Kdo může, začněte šít roušky a kdo máte, poskytněte materiál na výrobu roušek. Nedostatkové jsou nyní hlavně gumičky a tkalouny. V prodejně Konzum na Struhách bude připraveno sběrné místo, kde je možné darovat látky, tkalouny a gumičky. Tento materiál je zde zároveň k vyzvednutí pro zájemce o šití roušek pro nemocnici, včetně návodu na šití. Děkujeme všem, kteří už pomáhají a kteří se zapojí. Spolek přátel historie Vamberka.

Pošta Vamberk oznamuje, že od 19.03.2020 do odvolání dochází ke změně otevírací doby, kdy bude pondělí – pátek otevřeno do 16:00 hodin a sobota zavřeno.

Vedení města Vamberk vyzývá všechny obyvatele a návštěvníky města: 1. aby se v souladu s tímto krizovým opatřením pohybovali po veřejných prostranstvích jen v nejnutnějších případech, především pro zabezpečení základních životních potřeb, lékařské péče a cesty do/ze zaměstnání, 2. aby se po veřejných prostranstvích pohybovali, vstupovali do obchodů a zejména lékáren pouze s rouškou, respirátorem, či jakýmkoli vhodným kusem oděvu (šála, šátek apod.) zakrývajícím zároveň ústa i nos a dále dodržovali mezi sebou odstup minimálně 2 metry.

Vzhledem k nastalé situaci se šířením koronaviru  a nedostatkem ochranných pomůcek a desinfekcí je omezen provoz zubní ordinace MUDr. Dagmar Kašparové na nezbytně nutné úkony tj. pouze na ošetření akutních případů. Ošetření budou provedena nejlépe po telefonické dohodě, přístup do čekárny pouze pro jednoho pacienta. Preventivní prohlídky se až do odvolání ruší. Provozní doba od 7:30 hodin do 11:30 hodin.